Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Poradna lékaře

Kdo odpovídá na vaše dotazy?

MUDr. Petra Matějková, Ph.D.
členka Pracovní skupiny pro idiopatické střevní záněty (PS IBD) České gastroenterologické společnosti
pracoviště: gastroenterologie EGK s.r.o.-Sanatorium sv. Anny, Praha 3 www.egk.cz

Plné znění prohlášení.

Položit dotaz

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 1399 záznamů z celkového počtu 1399, zobrazeny 36. - 40.

 1  2  3  4  5  6  7  [ 8 ]  9  10  11 
Vendula Zimová
Dobrý den, byla jsem na kolonoskopii a dle výsledků je histologie kompatibilní s IBD. Co to pro mě znamená? Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, to vám opravdu těžko zhodnotím bez znalosti jakýchkoliv jiných výsledků.. S pozdravem.
Josef
Dobrý den, Krohnovu chorobu mám už asi 10 let, 2x operace, vše ok až doteď. Po kolonoskopii výrazné zhoršení a zvětšení vředu z 2 cm na 10cm,,zkoušeli jsme,imuran,,skoro mně zabil,ted mi pí.doktorka zkusila,,Puri-Nethol,,okamžitě vysadit hrozné příznaky takže mne neodvezli jak minule,otázka"dá se projít bioléčbou i bez těhle prášků které mně zabíjí?moc děkuji za odpověd
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je možné užívat biologickou léčbu i bez imunosupresiv. S pozdravem.
Petra
Léčím se s ulcerózní kolitidou cca 1,5 měsíce a a pani doktorka mě doporučila kontrolní nabery krve. Bohužel jsem někde ztratila zadanku na odběry. Můžete mne prosím říct,jaké konkrétní odběry se pro kontrolu dělají? Mohu se domluvit v laboratori. Beru Salofalk 3000 ráno a večer 1500. Ráno také 1tbl Cortiment 9 mg. Děkuji moc.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je potřeba se dostavit k oš. lékařce pro novou žádanku. Lab. odběry vám neudělají "na dobré slovo" a těžko vám může kdokoliv jiný říci, co přesně paní doktorka chtěla zkontrolovat.. S pozdravem.
Lenka
Dobrý den, Již 5 rokem trpím ulcerózní kolitidu, po 2 letech se mi ji podařilo dostat úplně pod kontrolu a já byla úplně bez léků. Před rokem se mi příznaky zase zhoršily a já dostala od lékaře Salofalk granulát 1500. Kortikoidy neberu, poprvé jsem po nich byla hospitalizována. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je lepší brát granulát jen 1x denně 2 balení, to je psané v příbalovém letáků, nebo 2x denně 1 balení. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, z hlediska účinnosti je to prakticky jedno, takže pokud vám nedělá problém užít oba sáčky granulátu najednou, je to myslím pro pacienta pohodlnější 1x denně. S pozdravem.
Anna
dobrý den, chci se zeptat jestli na drazdivy-tracnik jsou volné prodejne kalciove prasky s kodeidem. četla jsem jsem ze jsou velmi účinné. prujem nemam jen chodim často na zachod, hlavně rano, a obcas mam menší křeče. nicméně tato nemoc neni pro mě nic nového, jelikož ji mame v rodině. dekuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nejsou volně prodejné, musíte navštívit gastroenterologa. S pozdravem.
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů