Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Poradna lékaře

Kdo odpovídá na vaše dotazy?

MUDr. Petra Matějková, Ph.D.
členka Pracovní skupiny pro idiopatické střevní záněty (PS IBD) České gastroenterologické společnosti
pracoviště: gastroenterologie EGK s.r.o.-Sanatorium sv. Anny, Praha 3 www.egk.cz

Plné znění prohlášení.

Položit dotaz

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 1328 záznamů z celkového počtu 1328, zobrazeny 1. - 5.

[ 1 ]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Vlastimil Stachovic
Dobrý den! Byl jsem na kolonoskopii, rád bych věděl, jaký je můj stav, co dělat, případně jak upravit stravu, posílám opis endoskopickeho nálezu. Doba vytahování 10 min. Dosaženo dna caeka, term. ileum nesondováno. Rektum sliznice klidná, hladká, bez ulcerací či defektu. V celém pruběhu tl. střeva sliznice klidná, hladká, s norm. cevní kresbou, lumen bez výčnělku a v celém pruběhu tlust. střeva divertikly střední a objemné, největší v céku, jinak stěna střeva bez deformací, nor. hauerace, není příměs krve ani hlenu. Závěr pandivertikulární nemoc tlust. střeva. Za odpověd děkuji, Stachovic. ps. je mi 65 let
Odpověď lékaře:
Dobrý den, máte tzv. divertikulární nemoc, která je u lidí nad 50 let velmi častá a nemusí způsobovat žádné obtíže. Doporučuje se strava s vlákninou, tzv. "zdravá strava", pokud tedy pacient nemá zánět divertiklu, pak je situace jiná. Jinak je koloskopie bez dalšího patologického nálezu. S pozdravem.
renata coufalová
Dobrý den, má dcera |Veronika (18 let) má od letošního srpna diagnostikovanou Crohnovu chorobu - začalo to průjmy a nechutenstvím. Pozaléčení Prednisonem (20mg) a Penthasou Sachet došlo rychle k úlevě - zhruba po 14 dnech průjmy úplně zmizely a už se neobjevily. Chodí pravidelně na kontroly, paní doktorka je s průběhem léčby spokojena. Zasaženo měla v mírné formě cca 15 cm tenkého střeva. MR neprokázala žádné změny ani stenozy, krevní obraz dobrý, pouze menší zásoby železa. V posledních 14 dnech však trpí neustále mírnou i silnější nevolností, motá se jí hlava, nezvrací. Před týdnem byla na tři dny (4kapačky - algifen, spasmolytika) hospitalizována na chirurgii s podezřením na močové kameny. Velká bolest ze zad do boku směrem dolů, v krvi zánět nebyl, v moči se objevila krev. CT močové kameny neodhalilo. Je doma, nevolnost přetrvává - jak jí ulevit? Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, bohužel těžko mohu poradit, jak dceři ulevit, když z dotazu není zřejmé, co obtíže způsobilo. Důvěřujte oš. lékařům. Držím palce.
vlasta
Chci se zeptat. Mám problémy s bolesti břicha pořad. Chvíli je mi dobře a pak špatně. Špatně se vyprazdňují a mám nafouklé břicho. Mám celiakii. A beru hidrokortizon. Byla jsem na ct a tam bylo pojmenováno nezhoubný novotvar ale na kolonoskopii nebylo nic. Můžete mi odpovědět co mi způsobuje bolest? Jsem diabetická na inzulínu .Děkujippředem za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, na základě těchto údajů Vám bohužel nejsem schopna odpovědět. S pozdravem.
Pairolová
Dobrý den, mám ulcerozní kolitidu, chtěla jsem se zeptat, plánuji těhotenství a můj gastroenterolog mi řekl, že musím ihned, než budu chtít otěhotnět, vysadit prášky. Beru penthasu, mohla by prý uškodit plodu, chtěla bych vědět váš názor. Děkuji.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, Pentasa je v těhotenství naprosto bezpečným lékem, naopak její vysazení může způsobit vzplanutí střevního zánětu, který může ohrozit těhotenství. S pozdravem.
Eva Knytlova
Prosím o radu mám divertikli celeho střeva.2xzánět potřebuji sehnat odborníka ,který mi pomuže.Díky Knytlova
Odpověď lékaře:
Dobrý den, divertikulární chorobou střeva se zabývá každý gastroenerolog. S pozdravem.
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Kam za teplem? Nejoblíbenější destinace českých cestovatelů