Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Poradna lékaře

Kdo odpovídá na vaše dotazy?

MUDr. Petra Matějková, Ph.D.
členka Pracovní skupiny pro idiopatické střevní záněty (PS IBD) České gastroenterologické společnosti
pracoviště: gastroenterologie EGK s.r.o.-Sanatorium sv. Anny, Praha 3 www.egk.cz

Plné znění prohlášení.

Položit dotaz

 * Jméno: 
 * E-mail: 
 * Otázka: 
 * Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 1408 záznamů z celkového počtu 1408, zobrazeny 46. - 50.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 
Josef
Dobrý den, Krohnovu chorobu mám už asi 10 let, 2x operace, vše ok až doteď. Po kolonoskopii výrazné zhoršení a zvětšení vředu z 2 cm na 10cm,,zkoušeli jsme,imuran,,skoro mně zabil,ted mi pí.doktorka zkusila,,Puri-Nethol,,okamžitě vysadit hrozné příznaky takže mne neodvezli jak minule,otázka"dá se projít bioléčbou i bez těhle prášků které mně zabíjí?moc děkuji za odpověd
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je možné užívat biologickou léčbu i bez imunosupresiv. S pozdravem.
Petra
Léčím se s ulcerózní kolitidou cca 1,5 měsíce a a pani doktorka mě doporučila kontrolní nabery krve. Bohužel jsem někde ztratila zadanku na odběry. Můžete mne prosím říct,jaké konkrétní odběry se pro kontrolu dělají? Mohu se domluvit v laboratori. Beru Salofalk 3000 ráno a večer 1500. Ráno také 1tbl Cortiment 9 mg. Děkuji moc.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, je potřeba se dostavit k oš. lékařce pro novou žádanku. Lab. odběry vám neudělají "na dobré slovo" a těžko vám může kdokoliv jiný říci, co přesně paní doktorka chtěla zkontrolovat.. S pozdravem.
Lenka
Dobrý den, Již 5 rokem trpím ulcerózní kolitidu, po 2 letech se mi ji podařilo dostat úplně pod kontrolu a já byla úplně bez léků. Před rokem se mi příznaky zase zhoršily a já dostala od lékaře Salofalk granulát 1500. Kortikoidy neberu, poprvé jsem po nich byla hospitalizována. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je lepší brát granulát jen 1x denně 2 balení, to je psané v příbalovém letáků, nebo 2x denně 1 balení. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, z hlediska účinnosti je to prakticky jedno, takže pokud vám nedělá problém užít oba sáčky granulátu najednou, je to myslím pro pacienta pohodlnější 1x denně. S pozdravem.
Anna
dobrý den, chci se zeptat jestli na drazdivy-tracnik jsou volné prodejne kalciove prasky s kodeidem. četla jsem jsem ze jsou velmi účinné. prujem nemam jen chodim často na zachod, hlavně rano, a obcas mam menší křeče. nicméně tato nemoc neni pro mě nic nového, jelikož ji mame v rodině. dekuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nejsou volně prodejné, musíte navštívit gastroenterologa. S pozdravem.
Lenak
Dobrý den, léčím se 2 měsíce s IBD, zatím není jisté jestli se jedná o kolitidu nebo Crohnovu chorobu . Mám nasazený Asacol 800 2-1-2. Jak tento lék užívat v souvislosti s jídlem, v letáku je psáno před jídlem, co to ale znamená, těsně před jídlem? Můj lékař mi na tento dotaz odpověděl, že asi půl hodiny před jídlem, že to má být na prázdný žaludek. Bohužel v rámci běžného pracovního života to není jednoduché. Jaký je princip , vzhledem k jiídlu, v užívání tohoto léku. Děkuji předem za odpověď Lenka
Odpověď lékaře:
Dobrý den, domnívám se, že pauza mezi užitím Asacolu a jídlem nemusí být tak dlouhá, jak uvádíte, myslím, že by postačovalo cca 10 min. S pozdravem.
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Crohnova nemoc a ulcerózní kolitida