Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Poradna lékaře

Kdo odpovídá na vaše dotazy?

MUDr. Petra Matějková, Ph.D.
členka Pracovní skupiny pro idiopatické střevní záněty (PS IBD) České gastroenterologické společnosti
pracoviště: gastroenterologie EGK s.r.o.-Sanatorium sv. Anny, Praha 3 www.egk.cz

Plné znění prohlášení.

Položit dotaz

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 1386 záznamů z celkového počtu 1386, zobrazeny 26. - 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10  11 
Lenka
Dobrý den, Již 5 rokem trpím ulcerózní kolitidu, po 2 letech se mi ji podařilo dostat úplně pod kontrolu a já byla úplně bez léků. Před rokem se mi příznaky zase zhoršily a já dostala od lékaře Salofalk granulát 1500. Kortikoidy neberu, poprvé jsem po nich byla hospitalizována. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli je lepší brát granulát jen 1x denně 2 balení, to je psané v příbalovém letáků, nebo 2x denně 1 balení. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, z hlediska účinnosti je to prakticky jedno, takže pokud vám nedělá problém užít oba sáčky granulátu najednou, je to myslím pro pacienta pohodlnější 1x denně. S pozdravem.
Anna
dobrý den, chci se zeptat jestli na drazdivy-tracnik jsou volné prodejne kalciove prasky s kodeidem. četla jsem jsem ze jsou velmi účinné. prujem nemam jen chodim často na zachod, hlavně rano, a obcas mam menší křeče. nicméně tato nemoc neni pro mě nic nového, jelikož ji mame v rodině. dekuji za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nejsou volně prodejné, musíte navštívit gastroenterologa. S pozdravem.
Lenak
Dobrý den, léčím se 2 měsíce s IBD, zatím není jisté jestli se jedná o kolitidu nebo Crohnovu chorobu . Mám nasazený Asacol 800 2-1-2. Jak tento lék užívat v souvislosti s jídlem, v letáku je psáno před jídlem, co to ale znamená, těsně před jídlem? Můj lékař mi na tento dotaz odpověděl, že asi půl hodiny před jídlem, že to má být na prázdný žaludek. Bohužel v rámci běžného pracovního života to není jednoduché. Jaký je princip , vzhledem k jiídlu, v užívání tohoto léku. Děkuji předem za odpověď Lenka
Odpověď lékaře:
Dobrý den, domnívám se, že pauza mezi užitím Asacolu a jídlem nemusí být tak dlouhá, jak uvádíte, myslím, že by postačovalo cca 10 min. S pozdravem.
Miloš
Dobrý den, je mi 35let, 3 týdny mě trápí častá stolice - průjem, 6x denně. Držím vždy dietu - začal jsem vždy v pondělí - rýže, bílé pečivo, černý čaj ... čtvrtek už je lepší, pátek také i víkend a s nim i pevnější stolice. O víkendu si pak dám to co mi chutná plus nějaké i pivo nebo víno a celou noc jsem proseděl na záchodě. Po této strašné noci jsem našel i malinko krve ve stolici. Výtěr negativní a krev v pořádku.. Nyní se chystám na kolonoskopii. Vždy dietou se to za 2-3dny zlepší. Mám dietu držet déle třeba 14dní, zda by se vše srovnalo, případně jestli krev ve stolici může být z tak podrážděných střev? Užíval jsem Eucefuryl , probiotika a nyní již jen Hylak Forte. Děkuji
Odpověď lékaře:
Dobrý den, nemohu vám zaručit, zda delší dieta obtíže zmírní nebo ne, to záleží na důvodu průjmu. Příměs krve nemusí nutně znamenat nějaké závažnější onemocnění, může být např. z hemoroidů nebo z praskliny v konečníku. Každopádně je dobře, že jste se objednal na koloskopii. S pozdravem.
Lucka
Dobrý den. Trpím Krohnovou nemocí v tlustém střevě a zajímalo by mě, jestli mohu provozovat anální sex? Je to pro mě nebo mého partnera nějak nebezpečné? Dnes jsem to zkoušela a byla přítomna lehce krev, ale jinak jsem žádné jiné potíže nezaznamenala. Děkuji za odpověď.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, poraďte se svým ošetřujícím lékařem, nevím, jaký máte rozsah onemocnění, zda je postižen i konečník. S pozdravem.
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Polévka s vůní orientu: jak si připravit domácí Pho Bo