Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Poradna lékaře

Kdo odpovídá na vaše dotazy?

MUDr. Petra Matějková, Ph.D.
členka Pracovní skupiny pro idiopatické střevní záněty (PS IBD) České gastroenterologické společnosti
pracoviště: gastroenterologie EGK s.r.o.-Sanatorium sv. Anny, Praha 3 www.egk.cz

Plné znění prohlášení.

Položit dotaz

* Jméno: 
* E-mail: 
* Otázka: 
* Kontrolní kód (opište): 

Nalezeno 1399 záznamů z celkového počtu 1399, zobrazeny 26. - 30.

 1  2  3  4  5  [ 6 ]  7  8  9  10  11 
Ivana
Dobrý deň, pred 6 dňami som absolvovala kolonoskopiu. Od vtedy mám bolesti brucha, ktoré sa zväčšujú po každom jedle s okamžitým nutkaním na stolicu. Stolica je častá, riedka. Užívam 2x probiotika denne, no necítim zlepšenie. Lekár mi predpísal meteospasmyl, rovnako žiadna zmena k lepšiemu. Viete mi, prosím, poradiť ako ďalej postupovať? Takto nemôžem chodiť ani do práce, neviem kedy to na mňa príde, a v práci nemôžem odbehovať. Veľmi pekne ďakujem. S úctou.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, tento dotaz (bez jakéhokoliv vyšetření) po internetu zodpovědět nelze. S pozdravem.
Petra
Dobrý den, dnes jsem byla na sonu střeva a paní doktorka mi do zprávy napsala, že se může jednat o kolon desc s prosáklou stěnou a vzhledem k nálezu ve stolici se může jednat o ulcer kolitis, co prosím tyto latinské názvy znamenají, mockrát Vám děkuji za odpověď, mám obrovský strach. Je mi 35 let a mám malé dítě. Děkuji Vám za odpověď
Odpověď lékaře:
Dobrý den, jedná se o podezření na zánět střeva-ulcerozní kolitidu, pro její diagnozu je ale nutná koloskopie. Je to nepříjemné onemocnění, ale u většiny pacientů není nijak závažné a nechá se s ním žít plnohodnotný život. S pozdravem.
zdena
Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli se může při užívání léku cortiment jíst sladké?
Odpověď lékaře:
Dobrý den, ano, můžete. S pozdravem.
Marcela
Dobrý den od února mám bolesti v pravém podžebří také dost průjem nikde mi nic nenašli zřejmě se jedná o afunkcni žlučník je mi špatné už dvakrát do týdne myslíte že to je od zlucniku
Odpověď lékaře:
Dobrý den, na základě takto strohých údajů opravdu nejsem schopna odpovědět. S pozdravem.
Marťas
Dobrý den, mám diagnostikovanou crohnovu chorobu. Jsem dva roky remixů. Opakovaně mám extrémně zvýšený kalprotektin. Poslední hodnota 5000!!! Byli mi provedeny všechny testy a negativní (krevní testy v pořádku, sonografie střev, kolonoskopie, Gastro kopie....) prodělal jsem v posledních 9 letech třikrát kampylobakteriozu. Začal jsem přemýšlet o tom, jestli nemůže tato bakterie někde sídlit ve střevech a zvysovat hodnotu. Přijde mi i neobvyklé, že jsem toto onemocnění měl tolikrát. Naposledy dva roky zpátky. Nebo nevíte co by to mohlo toto zvýšení kalprotektinu způsobovat? Žádné jiné problémy nemám. Léčím se ještě se štítnou žlázu a občas mám bolest svalů na rukách. Jsem už z toho opravdu nesvůj. Paní doktorka mi říká ať se tím netrápím. Ale mě to nedá. Děkuji za odpověď a přeji hezké letní dny.
Odpověď lékaře:
Dobrý den, souhlasím s paní doktorkou, důležité je, jak se cítíte (píšete, že nemáte větší obtíže), a jak vypadají ostatní vyšetření (jsou negativní). Neléčíme calprotektin, léčíme pacienta :-). S pozdravem.
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Turistický průvodce aneb Co zabalit na cestu do Asie