Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Moje „čínská“ rána

Moje „čínská“ rána
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Již několikrát jsem zmiňovala, že kromě klasické léčby věřím i na pomoc tradiční čínské medicíny nebo českých bylinek. Mám terapeuta čínské medicíny, který mi poradil i se stravou s ohledem na stav mých vnitřních orgánů a energií z východního pohledu. Zjednodušeně se dá říci, že mám oslabenou energii sleziny, vlhko a horkost v zažívání.

Proto mi doporučil snídat vývary, jíst obilné kaše namísto pečiva, vysadit mléčné výrobky a snížit množství sladkostí ve stravě. Můj muž se mi nyní směje, že mám „čínská rána“. Pokud totiž není horké léto nebo výjimečná situace, snažím se každý den snídat čistý vývar z hovězích morkových kostí. Pokud nemám k dispozici vývar, dávám si dost často jako první denní nápoj horkou převařenou vodu. Mohl by to být třeba i zeleninový vývar s miso pastou.

Teplé nápoje/polévky mají u mě funkci zahřátí žaludku a celého trávení. Zatopím si tím takzvaně pod kotlem a po celý den mám více energie a lepší trávení. Hlavně čistý hovězí vývar má navíc nejen zahřívací funkci, ale i doplňovací. Doplňuje mi nějaké ty minerální látky, přiměřené množství soli i trochu bílkovin. Vývar si ohřívám na plotýnce, nikoliv v mikrovlnce. Nejen východní filozofie, ale i mnozí fyzici a odborníci našeho západního světa totiž mikrovlnku jako přístroj na vaření a ohřívání příliš neuznávají. A já také ne.

Věřím, že může měnit „energetickou strukturu“ potravin, a tak mikrovlnku používám prakticky jen na ohřívání pohankového polštáře. Jen výjimečně pak na ohřev jídla. Ale pojďme zpět k vývaru. Dřív jsem ho snídala s čerstvě nasekanou petrželkou a trochou vařené zeleniny. Prostě jsem ho jedla opravdu jako polévku. Nyní si čistý ohřátý vývar dávám do hrníčku a piju ho jako svoji ranní kávu. Nutno říci, že kávu nepiju a rozhodně si nedovedu představit kafe jako svůj první denní nápoj. Ale jako příměr je to vhodné. ;-)

Přibližně půl hodiny po téhle své vývarové kávě snídám. Dost často to jsou různé obilné kaše s rozinkami, někdy třeba se semínky chia nebo třeba i lískovými oříšky. Ty kupodivu velmi dobře trávím, i když to není u člověka s kolitidou úplně typické. Z obilovin a pseudoobilovin používám především ovesné vločky, pohankovou lámanku, jáhly nebo rýži. Občas snídám i pečivo, ale snažím se mu co nejvíc vyhýbat a dát si je maximálně jednou denně jako svačinu. Díky svým „čínským“ ránům tak nejen lépe trávím, ale mám pocit, že i lépe hospodařím se svojí energií, která je mým zdravotním stavem často ovlivněná.

Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 6

Čtěte také

Bakterie požírající kvasinky – naděje v boji proti Crohnově chorobě?

Bakterie požírající kvasinky – naděje v boji proti Crohnově chorobě?

Kolonoskopie s Petrem "Pivrncem" Urbanem

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o kolonoskopii (ale báli jste se zeptat). My jsme se ptali za vás...

Letní recepty

Menu pro letní měsíce by mělo být barevné a svěží jako kytice letních květů. Letní měsíce jsou náročné vysokými...

Infekční bouře žlučových cest

Infekční bouře žlučových cest

Plavat můžete i se stomií

Plavat můžete i se stomií

Budí vás nemoci střev ze sna? Víme, jak si s tím poradit

Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že lidé, kteří trpí gastrointestinálními poruchami, jako jsou například časté pálení žáhy, poruchy trávení nebo zánětlivá...

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba