Dotaz 980

Dotaz, 12. 10. 2011

Dobrý den. Mám problémy, zřejmě s trávením - nadýmání, škrundání ve střevech, průjmy a po stolici bývá pouze částečná úleva do dalšího nasycení.(strava pravidelná cca po čtyřech hodinách malé dávky)
Problémy jsou po jakémkoliv jídle a přetrvávají již asi od listopadu loňského roku.(po dovolené v Egyptě a v průběhu do 4.9.2010 žádné problémy nebyly) Absolvoval jsem již všechna vyšetření,gastroskopie, kolonoskopie, irigografie, Sono břicha, CT i CRP krve vše negativní(v popřádku). Úbytek na váze během posledních čtyřech měsíců byl cca 16 kg.
V poradně gastro mi lékařka doporučila pouze nějaké laktobakterie střev a kontrolu po půl roce. Vyzkoušel jsem již vše možné a bez výsledků, problémy přetrvávají. Držím diety a bez výsledků. Zdá se mi, že problémy přijdou, když se tenké střevo naplní do určité úrovně a pak přijde výše popisovaný jev. Chtěl bych Vás tedy požádat, kde mohu hledat problém.
S pozdravem Čutrík Vladimír

MUDr. Jaroslava Kovářová, 12. 10. 2011

Dobrý den,
zarážející je u Vás především výrazný váhový úbytek, pokud jste se nějak výrazně neomezoval v jídle, tak bych popatrála po možných příčinách šířeji (i mimo onemocnění trávicího traktu). Co se týče onemocnění tenkého střeva, ta jsou celkem vzácná, tenké střevo se v dnešní době vyšetřuje na radiologii (např. pomocí CT nebo magnetické rezonance) nebo speciálním endoskopickým vyšetřením. Tato vyšetření doporučuje gastroenterolog.
S pozdravem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.