Dotaz 856

Dotaz, 3. 3. 2011

Dobrý den pane doktore, UC mám již skoro 8 let. Teď jsem asi 1,5 roku na biologické léčbě. Nezabrala úplně jak měla, ale jisté zlepšení zde určitě je. Teď se mi ale již třikrát stalo, že mi je večer po infuzi a druhý den špatně, mám migrénu, oteklé oči a teplotu. Pan doktor říkal že je to alergická reakce a předepsal mi na to nějaká antihistamika, ale to je vše. Myslíte že je to normální nebo by se to mělo nějak řešit?
Ještě bych se chtěla zeptat na jednu věc. Stolici mám pevnou a 2x nebo 3x denně, ale co mě trápí jsou hleny. Objevují se prakticky pořád, nevím čím to může být. Vlastně bych si troufla říci že nemám jiný problém než ty hleny. V prosinci jsem byla na vyšetření kvůli podezdření na cytomegalovirus, ten se ale neportvrdil, jen se potvrdila stále aktivní UC. Myslíte že by mi mohli pomoci laktobacily? Už si opravdu nevím rady. Děkuji za odpověď a hezký den.

MUDr. Jaroslava Kovářová, 3. 3. 2011

Dobrý den. Samotná probiotika nejspíše problém nevyřeší. Pokud máte po roce a půl biologické léčby nadále aktivní UC, je na místě zvážit chirurgické řešení.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.