Dotaz 850

Dotaz, 26. 2. 2011

Dobrý den, mám dotaz na který jsem nedostala zatím odpověd. Musím podstoupit operaci mají mi dělat stomii konečnou. Už jsem před lety měla ileostomii ale po zanoření mám stále velké problémy se stolicí. Jsem vlastně stále na toaletě mám velké křeče a bolesti. Stolice odchází po malých částek a někdy i 20xdenně je to hrozně vysilující jak fizicky tak psychycky. Někdy za celý den nic neudělám.
Vývod je prý jediná možnost jak se toho zbavit. Nemám diagnostikovánu žádnou nemoc jako takovou. Kolonoskopie ukázala jen špatnou průchodnost kterou operací s nějakou plastikou opravil pan doktor ale pomohlo to jen krátce.Ted mám podle vyšetření opět zpátky srůsty.
Tak mě zajímá jak mám postupovat. Jestli mám tu operaci podstoupit či nikoli.
Jestli se těch křečí a bolesti díky stomii zbavím. Jestli to opravdu pomůže.

MUDr. Jaroslava Kovářová, 26. 2. 2011

Dobrý den. Na Váš dotaz nedokáži bohužel odpovědět. K vyjádření svého názoru na vhodnost operace bych potřeboval znát výsledky Vašich vyšetření a především příčinu, diagnozu, která Vaše obtíže působí. Pokud máte 20x denně nucení na stolici, tak Vám jistě založení vývodu velmi ulehčí proces vyprazdňování a budete moci lépe zvládat další každodenní životní úkony a povinnosti.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.