Dotaz 758

Dotaz, 25. 10. 2010

Dobrý den,

už asi 4 měsíce občas mívám na papíře po velké trošku krev – je velice světle červená a není jí mnoho. Žádné bolesti ani problémy s pravidelnou stolicí nemám. Je mi 22 let. Už jsem byla u lékaře – praktického – a ten řekl, že tam nic nevidí. Dal mi nějaké prášky - Detralex, že je mám brát 2 měsíce a pak se uvidí.

Už jsem je skoro dobrala a je to pořád stejné. Občas na papíře vidím zvlášť i takový hlen (světle hnědý nebo narůžovělý). Mám strach, aby to nebylo něco vážného. Maminka má Crohnovu nemoc. Myslíte, že bych měla postoupit ještě jiná vyšetření?

Děkuji za odpověď.

MUDr. Jaroslava Kovářová, 25. 10. 2010

Dobrý den. Kdyby neměla Vaše maminka Crohnovu nemoc, tak Vám doporučím si k tabletám Detralexu koupit mast Faktu a 2x denně ji zavádět přiloženým aplikátorem do řitního kanálu. V případě přetrvávání obtíží pak vyšetření v proktologické poradně. Ale vzhledem k Vaší rodinné anamnéze bych vyhledal rovnou gastroenterologa a nechal se přešetřit. Tzn. speciálnější krevní odběry, UZ břicha se zaměřením na střeva a dle výsledků event. i koloskopii.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.