Dotaz 560

Dotaz, 12. 2. 2010

Ještě bych ráda k mému dotazu, který jsem před chvílí poslal doplnila, že průjmy nemám, spíše naopak. Stolice je nepravidelná a tenká.
Dále že mám nedměrnou tvorbu plynů a nikdy jsem na toto netrpěla.

Děkuji

mám velmi vážný dotaz. Již od září 2009 mám velké potíže se střevy. Mám 49kg/170cm. Po jakémkoliv jídle se nafouknu, že vypadám jako těhotná. Cítím silné pohyby ve střevech, hlasité škrouchání a bolí mě celý podbřišek.
Absolvovala jsem vyšetření krve - v pořádku, dále Gastroskopii žaludku - v pořádku, CT střev - v pořádku, Kolonoskopii s odběrem vzorků - v pořádku. Též parazitologické vyšetřená a výtěry z rekta - v pořádku. Už nevědí, co se mnou dělat. Potíže stále přetrvávají, už je to 5 měsíců a stále se nic nezměnilo. Užívala jsem Duspatalin Retard a Buscopan, ale musel ajsem přestat, strašně mě po nic bolela hlava. Dále užívám Mutaflor, probiotika a když mám křeče, že nemohu spát tak Algifen Prosím zkuste mi pomoci, už nevím, jak dál.
Děkuji

MUDr. Jaroslava Kovářová, 12. 2. 2010

Dobrý den. Dle charakteru Vašich obtíží se pravděpodobně jedná o poruchu střevní motility. Pokud byla Vámi vyjmenovaná vyšetření provedena správně, lze považovat event. přítomnost stenozy (zúžení) na tenkém střevě za vyloučenou. Ta by totiž Vaše obtíže vysvětlovala velmi dobře. Nicméně pokud hubnete a léčebné pokusy o ovlivnění obtíží by i nadále nebyly úspěšné (Duspatalin a Buscopan nelze považovat za vyčerpání konzervativních léčebných pokusů) měla by být zvážena diagnostická laparoskopie nebo laparotomie (tzn. ohledání tenkého a tlustého střeva i dalších orgánů v dutině břišní chirurgem při diagnostické operaci. Při ní může být event. i odbrán vzorek stěny tenkého střeva k vyloučení velmi vzácných degenerativních onemocnění postihujících nervové pleteně vegetativního nervového zásobení hladkých svalových buněk ve střevní stěně.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.