Dotaz 382

Dotaz, 14. 7. 2009

Dobrý den,
už to bude skoro tři týdny, co se mi objevil průjem. I když nevím, zda lze tohle nazývat průjmem..řídká až vodová stolice každé ráno, 2x,3x po sobě, pak někdy odpoledne 1x, většinou však odpoledne nic, jen zase druhý den ráno, znova třeba za hodinu..
Předpokládala jsem, že se mé tělo vyrovnává s menší změnou stravy. Jedla jsem asi tak před 3 týdny každé ráno dvakrát během dopoledne ovesnou kaši. Pak, když se objevil tenhle průjem, kaši jsem vynechala, ale nic se nezměnilo. TAkže průjem přetrvává doteď. Jinak mám týden lehce zvýšenou teplotu, zhoršila se mi kůže /atopický ekzém málokdy v akutním stavu je teď akutní stále/ . Také mě trápí svědění kolem konečníku.
Přes den ovšem problémy s trávením, se střevy nepociťuji žádné. Dnes se chystám k lékaři. Ale stejně by mě zajímal Váš názor.
Moc Vám předem děkuji
s pozdravem
Pavla

MUDr. Jaroslava Kovářová, 14. 7. 2009

Dobrý den. Při délce Vašich obtíží je na prvním místě nutno vyloučit infekční příčinu průjmu, která spočívá v kultivačním vyšetření výtěru z konečníku. Pokud bude negativní a obtíže budou dále přetrvávat, bude v dalším sledu potřeba provést odběry krve k posouzení stupně zánětu, ultrazvuk břicha k pátrání po známkách chronického střevního onemocnění a event. i endoskopické vyšetření tlustého střeva. Četné řídké stolice a zvýšené teploty mohou mít řadu zcela rozličných příčin, proto nelze bez řádného vyšetření správně rozpoznat.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.