Dotaz 38

Dotaz, 25. 6. 2008

Dobrý den, trpím x let ZÁNĚTEM DVANÁCTERNÍKU a helicobacterem p. Roku 1994 jsem měla krvácení z dvanácter. vředu, léčeno kapačkami a trasfůzemi.

Užívala jsem různé léky, teď OMEPROL. Trable ale sezónně přetrvávají, v té době moc mé tělo nesnáší laktózu, živočišné tuky, luštěniny apod. Snažím se jim vyhýbat, přesto zažívací obtíže jsou i tak.

Přeléčení helicobacteru nebylo možné, protože z trojkombinace lélů FROMILID, LANZUL, ENTIZOL jsem po první dva dny léčby měla velké křeče. Můj gastroenterolog mně odmítl dát jiná antibiotika, bylo to asi před rokem. Už k tomuto lékaři nemám důvěru a nevím, co dělat dál. Omeprol mně předepisuje PL. Poradíte něco? Budu vděčná.

MUDr. Jaroslava Kovářová, 25. 6. 2008

Dobrý den,
Vaše opakující se obtíže nejspíše opravdu vyvolává chronická infekce Helicobacterem pylori a proto by Vám mohla pomoci antibiotická terapie, kterou snesete a která zároveň Helicobactera vyhubí.
Pokud nemáte alergii na penicilin, navrhoval bych zkusit kombinaci Duomox 1000mg 2xdenně, Avrazor 500mg 2xdenně, Lanzul 30mg 2xdenně - vše na 7 dnů. Pokud bychom takto neuspěli, tak je možno ještě poslat odběr sliznice z gastroskopie na kultivační vyšetření s cílem zjistit, na která ATB je Váš Helicobacter citlivý a podle toho se zařídit. Toto vyšetření je ale velmi málo dostupné. V Praze např. jen v Motole. Předpokládám, že v Brně by ho mohli také někde provádět...

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.