Dotaz 36

Dotaz, 24. 6. 2008

Dobriden pane doktore chci zeptat podstoupil jsem kolonoskopii a gastroskopii a bilo mi receno ze mam zanet tlusteho streva a zanet zaludku .Bil mi odebran 1 polip a nekolik vzorku, visledki biopsie budo az za 6 tydnu tak se dost bojim .Prosim vas oradu jak lecit tyto zanety a jakou dodrzovat dietu spis co nejist . Take mi byla v krevnim testu nalezena helikobakterie pilori,lecil sem sa na ni tyden antibiotyky Amokcicilin 500a lansoprazole30mg a claricin500 .Je mozne ze bi se tato bakterie vilecila nebo nani zustanu pozitivni.Omlouvam se za spatny pravopis.Dekuji predem za odpoved pan MIchal

MUDr. Jaroslava Kovářová, 24. 6. 2008

Dobrý den,
léčba antibiotiky, tak jak jste je bral, v naprosté většině případů Helicobactera pylori zcela odstaní. Nedá se to ale ověřit z krve, protože v ní po něm zůstávají protilátky ještě řadu let. Ověřit, že byla tato bakterie zcela ze žaludku odstraněna, lze jen z dechu, stolice a nebo opakovanou gasroskopií.
Co se týče zánětu střeva, potřeboval bych vědět o jaký zánět se jedná. Neexistuje jedna léčba na všechna onemocnění a tak Vám těžko mohu poradit, když nemám bližší informace.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.