Dotaz 354

Dotaz, 12. 6. 2009

Dobrý den! Je mi 31 a už kolik let trpím častými průjmy. Různá vyšetření jsem měla všechna v pořádku, takže diagnoza dráždivý tračník. Vždycky když jsem potřebovala někam jet na celý den (1-2x měsíčně), tak jsem si brala preventivně Imodium, protože jsem se bála, aby mě to někde nepřepadlo. Teď jsem zjistila, že jsem těhotná. Tak se chci zeptat jestli neexistuje něco jako Imodium, to bych ale v těhotenství mohla, protože se budu bát vyjít z domu...
A ještě jeden dotaz, zrovna minulý týden jsem si dvě Imodia vzala, přitom jsem ještě o těhotenství nevěděla. Nemůže se něco miminku stát takhle na začátku (asi 4 týdny)? Děkuji za odpověď!
Marcela V.

MUDr. Jaroslava Kovářová, 12. 6. 2009

Dobrý den. Tablety, které jste užila v minulém týdnu, na 99.99% Vašemu miminku nic způsobit nemohly. Příznaky dráždivého tračníku v naprosté většině případů v průběhu těhotenství ustupují/vymizí. Předpokládám, že tomu tak bude i u Vás a nebudete muset otázku pravidelného užívání Imodia řešit. Ve výjimečných případech, pokud se tomu nelze vyhnout, můžete Imodium užít bez obav i ve druhém trimestru.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.