#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Dotaz 326

Dotaz, 11. 5. 2009

Dobrý den!
Je mi 31 let a asi tak 6 let mám problémy s častými průjmy, občas mě tlačí žaludek a nemám chuť k jídlu. Po různých vyšetřeních asi před 5 lety mi bylo řečeno, že je to tzv. dráždivý tračník. Crohnova nemoc, celiakie nebo vředy nebo cokoliv jiného se nepotvrdilo. Dostala jsem léky Meteospasmyl a Hylak, zlepšilo se to, pak jsem otěhotněla a vše bylo najednou docela v pořádku. Teď už zase asi rok (dcrce je 2,5) mě občasný průjem zlobí, někdy 1x někdy 2x za týden, konzistekńce řídká jak voda, pak zas pár dní normál. Ale ke všemu asi 14 dní ať jdu na stolici jakkoliv, vždycky se mi udělá trhlinka a trošku to pak krvácí a chvíli pálí. Nevím jestli by to nemohly být taky nějaké vnitřní hemerodiny, jestli bych to poznala. Ke všemu vždycky na konci stolice mám nějaké jakoby hleny a bojím se co to je... Někde jsem vyčetla, že možná k těm vnitřním hemeroidům, ale že někdy to nic není a je to normální. Tak jsem si zatím koupila mastičku Faktu a kapičky Hylak a probiotika Bion 3, že zkusím léčbu sama.
Ale chci se zeptat, co myslíte, že by to mohlo všechno znamenat? Mohlo by to být vážné? A pokud ano, na koho se mám kdyžtak obrátit nebo kdyby se to horšilo kam zajít? Chceme také druhé mimi a já se začínám bát, abych nebyla nemocná nebo mi to nějak nekomplikovalo těhotenství...
Děkuji mnohokrát za odpověď a za věnovaný čas.
Marcela V.

MUDr. Jaroslava Kovářová, 11. 5. 2009

Dobrý den. Vpodstatě jsou 2 možnosti. Pravděpodobnější je, že máte dráždivý tračník a častější řidší stolice způsobují podráždění řitního kanálu, který následně může krvácet. Méně pravděpodobné je, že můžete mít mírnou formu Crohnovy choroby, která byla před 6ti lety provedenými vyšetření ještě neprokazatelná a nyní při kontrolním vyšetření by již změny s ní související mohly být vyjádřeny výrazněji a mohly by být tedy správně při kontrolním vyšetření rozpoznány. Zkuste tedy 2-3 týdny léčbu, kterou jste si sama nasadila a pokud nepovede k ústupu obtíží, tak se obraťte na gastroenterologa v místě bydliště a domluvte se s ním na nejvhodnějším přešetření.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.