Dotaz 205

Dotaz, 20. 12. 2008

Dobrý den.Letos v lednu jsem absolvovala Hydrocolon terapii,3výplachy,a zhruba od dubna pozoruji tyto problémy-vše mi nadýmá..nemohu většiny zeleniny,ovoce,cokoli s moukou,prostě kde je obsažen lepek a cokoli s vlákninou..když to sním,mám bolestivý tenesmus,meteorismus,ale plynů se zbavuji těžko,bolestivé napětí přetrvává.Stolice je bez krve,průjmy se nevyskytují,avšak vyskytuje se hlen.A nejen se stolicí,ale někdy i po vymočení je možno z konečníku setřít hlen samotný...z labor.náběrů mi vyšla celiakie negativní.Můj jídelníček se tedy v podstatě skládá z rýže,rýž.chlebíků,masa,vajec,mléčných výrobků,ze zeleniny mohu pouze rajčata,okurky,salát..Váha je stejná,spíše se zvyšuje,snažím se držet dietu na spálení tuku,k tomu se snažím aktivně posilovat,připíjím si protein.nápoje...přesto se mi v laboatoři objevuje neustále nižší CB-58,Albumin kolem33,železo8...je pravda,že na červené maso jsem dlouho chut neměla,tak to železo nemám z čeho čerpat,začla jsem na radu lékařky brát Aktiferin..
Dříve,než půjdu ke gastroent.,myslíte si,že by se mohlo jednat o ulcerozní kolitidu?Dlouho návštěvu lékaře odkládám,jsem zdr.sestra,a vím,jak pacienti prožívají koloskopii,nicméně je vyčerpávající,že člověk namůže téměř nic jíst,a každý večer nemůže dopnout kalhoty,neb má břicho vzedmuté jako těhotná...děkuji za odpověd,Monika

MUDr. Jaroslava Kovářová, 20. 12. 2008

Dobrý den. O ulcerózní kolitidu se podle mne nejedná. Zřetelná příměs krve patří do souboru obtíží vpodstatě ve 100%. Nicméně vzhledem k délce trvání, úpornosti Vašich obtíží a poklesu bílkoviny při nabírání na váze bych Vám provedení koloskopie doporučil. Na řadě pracovišť se koloskopie provádí za přítomnosti anesteziologa v hlubší analgosedaci a je dobře snášena. Také bych se zaměřil na vyloučení chronické infekce, např. parazitární (odeslat vzorek stolice na specializované vyšetření stolice na parazitologii), která mohla být do střeva zanesena při hydrocolonoterapii.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.