Dotaz 1749

Dotaz, 21. 2. 2018

Dobrý den, mám 25 let roztroušenou sklerózu. Nyní 5 měsíců potíže s velkým nadýmáním, bolest v pravém podbřišku až do boku, 3 měsíce zvýšené teploty-ustoupily, stále citlivost, pocit plnosti, únava, nevolnost.Stolice velmi objemná, někdy naopak stužkovitá, zapáchající, barva občas do žluta.Úbytek váhy 6kg, 2kg se podařilo přibrat na 50 kg při výšce 156cm. Vyšetření kolonoskopie, MR elektroklýza -vyloučení IBD, sono, odběry lepek, mléko,vše bez nálezu.CRP v mezích normy.Pouze na sonu 2x nález: diskrétní množství volné tekutiny v pravém podbřišku a slepé střevo 2x nenalezeno (mám ho).Pomáhá ledování, prášky na bolest, méně jídla Pak zase lepší období.Vyšetření žaludku neprovedeno.
Diagnóza neurodigestivní asthenie. Lék Duspatalin 2x1 + Trittico 75 mg, dietní šetření.Stále se necítím dobře i přes léčbu,nikdy předtím jsem neměla vážné zažívací potíže.Na RS beru 8 let Gylenii 0,5mg.Můžete mi prosím sdělit Váš názor?Nechtěla bych nic zanedbat a stále to není ono, co se zažívání týká.Děkuji Vám mnohokrát za odpověď Čabelková

MUDr. Jaroslava Kovářová, 21. 2. 2018

Dobrý den, není jednoduché takto určit diagnozu, ale pokud jste měla veškerá výše uvedená vyš. negativní (koloskopie, MR entroklýza, lab. odběry..), pak se nejspíše nejedná o zánětlivé onemocnění střev. Obtíže mohou být způsobeny dráždivým tračníkem, na kolik se může podílet i základní diagnoza RS a její léčba, to musíte konzultovat s oš. neurologem. Držím palce.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.