Dotaz 1668

Dotaz, 7. 5. 2017

Dobrý den,
minulý týden mi diagnostikovali Ulcerózní kolitidu. Začátky byli hodně krušné, to jsem spíše strávila dny na záchodě a v noci ani nemluvím.
Po týdnu, když silné průjmy nepřestávali a přidalo se do toho hodně krve tak jsem šla k doktoru. Nejdříve mi nasadili tabletky na hemeroidy, ve stolici nic nenašli. Zhubla jsem 5 kg ( moje normální váha byla 47-48kg, a když jsem spadla skoro až na 42 kg, tak to bylo na mě hodně vidět).Průjmy po dalším týdnu nepřestávali tak mě paní doktorka objednala na gastroenterologii, kde mi po měsici našli volný termín na koloskopii. Po zákroku mi zjistili silný zánět střev ulcerozní kolitidu. Nasadili mi Prednison, Landoprazol a Pentasu sachet a bezezbytkovou dietu. Léky po týdnu začali fungovat a začíná se všechno dávat zase do normálu. Ještě mě čeká vyšetření do žaludku. Mám z toho docela strach.
Nemůžu se s mířit s tím, že nikdy jsem žádné problémy neměla a najednou poslední dva měsíce úplný propadák. Jen možná drobné nemoci, jestli s takvouhle nemocí nemají něco společného. Jako je třeba teplota, bolesti v krku, migrény, v zimě mě trápili ucpané kanálky na karpálech ( to jsem mazala 3 měsíce Patkovou masti a postupně to vymizelo) napadlo mě jestli to nemá s tím souvislost.
Také mě napadlo jestli neexistují nějaké přednášky zajímalo by mě hodně o této nemoci všechno.
Moc děkuji za odpověď
Havrdová

MUDr. Jaroslava Kovářová, 7. 5. 2017

Dobrý den, nepropadejte panice, to nejhorší máte pravděpodobně za sebou. Co přesně způsobuje ulcerozní kolitidu, není známé, ale jako spouštěč může být třeba stres nebo antibiotická léčba, kterou jste možná při infektech měla. Podrobnosti se můžete dozvědět na těchto webových stránkách anebo pacientská organizace má střánky www.crohn.cz a dělají pro pacienty mnoho různých akcí.
S pozdravem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.