Dotaz 1653

Dotaz, 29. 3. 2017

Dobry den,

trpin na hemoroidy, resp. ritni trhliny ktere me zlobi pri zejmena objemnejsi stolici. Mam sedave zamestnani. Do stravy jsem proto zaradil vice zeleniny, psylium a kazdy den vypiju cca 1l kysanych mlecnych vyrobku. Netrpim bolestmi bricha, vyraznym hubutim ani unavou. Jen spise obcas zacpou (tu castecne pripisuji "obave" ze vzniky trhliny...). Nicmene jsem za posledni dva mesice 2x zaznamenal pritomnost bileho hlenu ve stolice. Resp. misto stolice. Po jednom dni se vsechno vratilo do nermalu jako by nic.

Bohuzel jsem v zahranici a navsteva lekare neni uplne jednoducha. Jelikoz jsem trosku stresar tak me ruzne internetove clanky zrovna neuklidnily. Myslite ze by moje priznaky mohly mit charakter strevniho zanetu, pripadne Cr nebo UL?

Dekuji
Petr

MUDr. Jaroslava Kovářová, 29. 3. 2017

Dobrý den,
samozřejmě bez provedeného endoskopického vyšetření to můžu jen odhadovat- spíše si myslím, že to nebudou projevy střevního zánětu. Ale určitě lékaře navštivte, kdyby se to horšilo (např. krvácení, dlouhodobější průjem, bolestivé nucení na stolici bez pocitu dostatečného vyprázdnění atd.)
S pozdravem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.