Dotaz 1647

Dotaz, 13. 3. 2017

Dobrý den!
Mám dotaz.
Na konci roku 2015 v prosinci, jsem skončila v nemocnici na kapačkách antibiotika, měla jsem zánět tlustého střeva, měla jsem dietu, nesměla jsem vůbec nic jíst jen pít čaj. po propuštění domu jsem ještě několik dní antibiotika brala. Po odeznění zánětu v tlustém střevě jsem postoupila řadu vyšetření- rektoskopii, CT irrigo a kolonoskopii.
Výsledek- na CT irrigo mi zjistili žužené tlusté střevo. Tuto zuženinu mi při kolonoskopii zvětšili balonkem ( nevím jak se to odborně nazývá). Na kolonoskopii mi kromě té zúženiny zjistili pár zánětlivých změn, několik divertiklů, dva zánětlivbý polypy které mi odstranili. V závěru mi napsali že nelze vyloučit ulcerozní kolitidu v remisi.
Dostala jsem Asacol, který mi moc pomohl, ale po dvou měsícvích mi ho paní doktorka přestala psát že vyzkoušímev co to udělá bez nich.
Od té doby jsem měla chvíli klid, v září 2016 se mi břicho zase ozvalo ale po několika dnech mně bolet přestalo. Nepřikládala jsem tomu žádnou váhu, nikam jsem nešla. Pak jsem měla pár chvilkových bolestivých ataků vždy mně bolí břicho v levé části a směřuje k pupíku.
Nejhorší bolesti mám od štědrého dne a trvají doteďka. Paní doktorka na gastrui mi na to dala léky Duspatalin rapid s tím že si je mákm vzít vždy když mi začne břicho bolet. Je pravda že mně pomůžou ale jen na chvíli, po čtrnácti dnech, nanejvýš po třech nedělích ,( to je málokdy většinou tak po čtrnácti dnech) mně zase začne břicho bolet. K tomu mám pořád průjem, hleny s krví.
Nejhorší je že už si toho všimli v práci, a pořád se mi ptají co mi je.
Už jsem z toho zoufalá a nevím co mám dělat. Nejhorší je že přestávám té mé paní doktorce z gastra věřit, ale nevím na koho se mám obrátit.
Do toho jsem teď v pátek 10.3. dostala zánět slinných žláz dali mi antibiotika. Po nich mi to břicho bolí ještě víc, celá levá strana, nemůžu se jí vůbec dotknout a mám jí tvrdou. Paní doktorka mi řekla že zánět slinných žláz můžu mít od střev že mám stále zánět v těle a to že se takhle projevuje.
Prosím poradte mi co s tím.
Děkuji Ilona.

MUDr. Jaroslava Kovářová, 13. 3. 2017

Dobrý den,
zcela upřímně a jednoduše Vám napíšu- pokud jsou dané údaje pravdivé, najděte si urychleně jiného lékaře!
S pozdravem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.