Dotaz 1510

Dotaz, 14. 3. 2016

Dobrý den, v r.2013 jsem byla na operaci s hemeroidy Long. Vše se zahojilo, stolice bez krve a bolesti. Na jaře 2015 se začaly problémy vracet, méně krve, ale velké bolesti konečníku po stolici, navštívila jsem proktologa, výsledek - hemeroidy jsou v pořádku, dle popisu to vypadá na fisuru, ale není viditelná, hypertonus svěrače. Příčinou můžou být zácpy, a v tu chvíli jsem si uvědomila, že moje stolice je stále kašovitá, průjmovitá,,,, no vůbec nic konstantního. Tak kolonoskopie. Její výsledek: NESPECIFIC.ZMĚNY BAUHINSKÉ CHLOPNĚ, PŘEKRVENÍ ANÁLNÍHO KANÁLU. 4 vzorky sliznice - výsl.histologie: mezi zachovalými žlázkami je ve stromatu mírný disperzní lymfoplasmocytární infiltrát s tvorbou intramukozních lymfatických folikulů, stroma překrvené, žlázky bez zánětl.intiltrátů. M1:M72200 LYMFOPROLIFERACE REAKTIVNÍ, NS G: P:1 , M2: M36110 HYPEREMIE . Proktolog mi jen řekl, abych se objednala na gastroentr. k dovyšetření. A napsal mi čípky ASACOL.
Je možné z tohoto vyčíst co mi tedy je? Příp. co mě čeká? Proktolog mi řekl, že mi na gastru udělají krevní testy. Tam jsem se objednala...termín za tři týdny. Mám krom těch čípků držet nějakou dietu nebo jen čekat na výsledky zda se zánět prokáže? Děkuji Bára

MUDr. Jaroslava Kovářová, 14. 3. 2016

Dobrý den,
vyčkejte na vyšetření na gastroenterologii, zda máte či nemáte Crohnovu nemoc. Více bohužel po internetu v tuto chvíli nevyřešíme. Držím palce.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.