Dotaz 1332

Dotaz, 3. 2. 2014

dobrý den

Začnu s tím že jsem před rokem úmyslně zhubla 17 kg za 4 měsíce,z 95 na 78 je mi 50 let a jsem žena,asi po půl roce od hubnutí se objevily neurčité bolesti břicha, zašla jsem ke svému OL, bolesti byly bez jakýchkoliv jiných příznaků, proběhla vyšetření- vše nagativní, v krvi jen lehce nižší bílkovina a trombocyty 500, objednána na sono, kolono a CT břicha , ct popisuje 10-15 cm líného oteklého tenk.střeva před vstupem do tlustého střeva,závěr je VS. morbus crohn na kolono jsem byla, dostali se až do tenkého střeva a odebrali vzorky, z histol crohn nevyšel, i přesto mi byla nasazena Pentasa a Imuran, nyní po měsíci braní imuranu, reakce , vysoké jaterní testy ,CRP 150,trombo 450, CT popisuje zánět na celém tenkém střevě s částí tlustého, znovu vs. susp Crohn, a kolonoskopie negativní,slinivka játra žlučník v pořádku, a žádné jiné příznaky,bolesti,průjem, únava atd.. ,následovala nemocnice, vysazení stravy ,nasazení infuzí , úprava všech hodnot, nasazen prednison a vysazen Imuran,váhově stabilní, fyzicky mi nic nebylo a není, měl jste někdo takové zvláštní příznaky? Mám dojem že nejde o crohna, ale lékařům asi stačí že CT popisuje suspektního crohna a tím je to uzavřeno, co třeba alergie na lepek,co myslíte? děkuji

MUDr. Jaroslava Kovářová, 3. 2. 2014

Dodrý den,
popis Vašeho onemocnění skutečně není úplně jednozančný, mohlo by se jednat o Crohnovu chorobu, jistě je potřeba i vyšetřit Vás na celiakii-alergii na lepek (ale zdá se mi velmi pravděpodobné, že to lékaři udělali, zkuste se jich zeptat), dále mě napadá např. lymfom střeva.
Předpokládám ale, že vyšetřovací proces bude u Vás ještě pokračovat (zejména některým ze speciálních vyšetřeních tenkého střeva).
Držím Vám palce, případně dejte vědět, jak vyšetření dopadlo.
S pozdravem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.