Dotaz 132

Dotaz, 5. 10. 2008

Dobrý den, obtěžují mne dlouhodobě problémy s nadýmáním a plynatostí. Tyto problémy pak náhle odejdou, ale po čase se zase vrátí. Neporozuji reakci na žádné potraviny. Minulý týden se tento problém zhoršil a po celý týden jsem měla velmi oteklé břicho, velký průjem a šílené zvuky ve střevech. Jinak žádné bolesti žaludku, které ale občas taky mívám. Přesto to bylo velmi nepříjemné.
Byla jsem na vyšetření hemeroidů asi před 2 lety a bylo mi řečeno, že mám vnitřní hemeroidy, ale zatím není třeby operace. Dnes ale s hemeroidy problémy nemám (piji mladý ječmen asi půl rok a myslím, že má ne tomto zásluhu). Kvůli vysoké sedimentaci mi lékařka dělala kompletní vyšetření krve, cukru, atd. a říkala, že je vše v pořádku. To jsou asi všechna vyšetření, který mi jsem prošla.
Myslíte, že bych měla projít nějkým vyšetřením střev? Můžete mi doporučit lékaře v Ostravě? Děkuji a přeji hezký den
Klára

MUDr. Jaroslava Kovářová, 5. 10. 2008

Dobrý den. Nevím, kolik je Vám let a co přesně znamená "dlouhodobě". Od toho se vše odvíjí. Pokud bylo vyšetření krve vpořádku, nehubnete, nepozorovala jste příměs krve ve stolici, nemáte v rodinné anamnéze nádorové onemocnění zažívacích orgánů a je Vám méně než 45 let, tak bych volil prozatím pouze sonografické vyšetření břicha a čekal bych, jestli se Vaše obtíže nezmírní po příslušné léčbě. Pokud jedna z výše uvedených podmínek neplatí, tak bych se přikláněl i k provedení endoskopického vyšetření tlustého střeva. V Ostravě ja okolí e jistě nejméně 20 gastroenterologů a předpokládám, že vetšina z nich se o Vás postará na vysoké odborné úrovni.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.