Dotaz 1210

Dotaz, 29. 11. 2012

Dobrý den, již přes tři týdny mám neforemnou stolici žluté barvy, v které se nachází kousky nestráveného jídla (na stolici chodím 1x či 2x denně). V břiše mi silně kručí (nejintenzivněji po jídle), občas mě zlehka pobolívá v podbřišku či pod žebry, ale není to nijak výrazná bolest, spíše je to nepříjemné a zatím to vždy přešlo. Už rok mě trápí vracející se afty (v ústech) a mykózy (kožní i slizniční, aktuálně mám silnou mykózu na kořeni jazyka), hubnutí a padání vlasů.
Na střevní problémy mi praktický lékař řekl, že pokud je stolice jen jednou či dvakrát denně a netrpím silnými bolestmi, tak by bylo lepší ještě nějaký týden počkat, zda se stav sám neupraví (o problémech s mykózami doktor ví). Vzal mi jen krev (základní krevní hodnoty jsou v pořádku), výtěr mi nedělal. Mám tedy vyčkávat anebo mám důvod ke znepokojení?

MUDr. Jaroslava Kovářová, 29. 11. 2012

Dobrý den,
vyšetření na gastroenterologii by bylo jistě vhodné. Vy sama si můžete pomoci užíváním probiotik, které lze zakoupit v lékarně. Na místě je též vyšetření, zda Vám dobře funguje štítná žláza.
S pozdravem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.