Dotaz 115

Dotaz, 29. 8. 2008

Dobrý den,mám dotaz ohledně mé skoro 5měsíční holčičky a trápení s bříškem.Od začátku nás trápí bolení bříška a prdíky.Ale hlavní problém je, že od narození se sama vykakala cca 27krát v různých časových intervalech.Dost často pláče a má až křeče jak jí bříško bolí.Malinká tlačí až rudne, počůrá se nebo si ublinkne ale nevykaká.Když to trvalo déle užila jsem rektální trubičku (již 38krát) a bylo lépe, ale byly i případy, že se po trubičce neulevilo.Vyzkoušela jsem Sab simplex, Babycam, fenykl, kmín, čaj pro kojící, homeopatika,cvičení, masáže, probiotické kapičky,obklady a nic nepomohlo.Před 3týdny jsme dostaly Duphalac a mohu prý dávát štávičky a ovoce.První den podání Duphalacu se povedlo, že si prdla a bylo v plence, ale další opět nic, a to i přesto, že dostane švestkové pyré s jablíčkem, dále jí dávam bumbat mezi kojením ( je z 95% kojena) ovocné štáviny - švestkovou, a jablíčko s hroznovým vínem.
Již si nevím rady a pí dr. nám vždy odpoví, že u kojených dětí je to normální, protože to celé spotřebují a tudíž není co vyloučit.Tak
jaktože, když dám trubičku, tak je plná plenka?Její stolice je někdy na začátku tuhá ( někdy malé bobečky) poté kašovitá.
Jak jí ještě mohu pomoci nebo co mám udělat, aby kakala častěji a né 1krát za 10 až 14 dní.Máme jít někam na vyšetření, zda tam není stenoza nebo něco jiného?Mohlo by to být toto? Moc děkuji předem za nějakou radu.Již jsem z toho moc bezradná. Jana Paláčková Bednářová

MUDr. Jaroslava Kovářová, 29. 8. 2008

Dobrý den, stenozu je samozřejmě potřeba vyloučit. U malých dětí s Vámi popisovanými příznaky je nutné pomýšlet také na Hirschprungovu nemoc tlustého střeva. Obraťte se na dětského gastroenterologa nebo na dětskou chirurgii v nějaké větší nemocnici, v Praze např. v Motole, na Bulovce nebo na Klinice dětského a dorostového lékařství Ke Karlovu, Praha 2.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.