Dotaz 1143

Dotaz, 12. 6. 2012

Dobrý den, moje přítelkyně trpí crohnovou chorobou já si myslím že jí trpí už rok nebo dva ale byla jí oficiálně objevena teprve před měsícem, Doktoři tedy nasadili kortikoidy (imuran) prvních 10 to zvládala bez vedlejších učinku akorát si občas stěžovala na to že jí připadá jak kdyby olizovala železo. posední tři dny vubec nemuže jíst cokoliv sní ta kvyzvrací nemuže ani pít snaží se pít.. ale nejde jí to hned to vyzvrací. doktorka jí napsala nějaký sklidnovací prášky taky nepomohly. sem z toho už nanervy nebaví mě koukat jak se trápí. nejsme doktor ale mysli msi že to je střevní chřipka zajímalo by mě jak střevní chřipka a prázdnej žaludek zvládá silné prášky jako je imuran. Děkuji za odpoved..

MUDr. Jaroslava Kovářová, 12. 6. 2012

Dobrý den,
jste jistě veden dobrým úmyslem přítelkyni pomoci. Váš dotaz je ale trochu zmatený. Imuran a kortikoidy jsou zcela jiné léky, tj. mají jinou účinnost (kortikoidy účinkují ihned, imunosupresiva s odstupem týdnů až měsíců) a i rozdílné nežádoucí účinky.
Ovšem to nejdůležitější - pokud má Vaše přítelkyně Crohnovu chorobu a nyní trpí obtížemi, tak tyto obtíže s největší pravděpodobností souvisí s Crohnovou chorobou nikoliv se střevní chřipkou !! Neznám vůbec žádný údaj o tom, kterou část trávicího traktu má přítelkyně postiženou, ale obtíže, které jste popsal, by mohly ukazovat na neprůchodnost střev, je potřeba co nejdříve navštívit nemocnici a situaci řešit.
Držím Vám palce.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.