Dotaz 1069

Dotaz, 22. 2. 2012

Dobrý den,
chtěl bych se Vás prosím zeptat na již dlouhotrvající problém.
Již od září minulého roku trpím bolestmi levého podbřišku (bolesti jsou docela silné),občas bolest vede i od konečníku a směřuje i k ledvinám.
Byl jsem na vyšetření kolonoskopie,kde se ukázalo vše v naprostém pořádku.Bolesti stále přetrvávaly a již asi 3 měsíce zpět se ukázala krev a hlen ve stolici.Zřejmě jsem myslel,že jde o hemeroidy a tak jsem začal brát čípky (Faktu).Potíže mírně ustoupily,ale po dobrání čípků se asi po 2 dnech problémy opět vrátily.A to tentokrát i s tím způsobem,že téměř po každém jídle nastanou obrovské bolesti podbřišku a musím okamžitě na WC,kde se opět projeví krev.
Lékaři nejprve tvrdili,že vše může být spojeno se stresem,ale mě se to stále nezdá .
Děkuji Vám mnohokrát za odpověď a budu rád za každou radu

MUDr. Jaroslava Kovářová, 22. 2. 2012

Dobrý den,
je samozřejmě možné, že obtíže jsou skutečně psychosomatického původu (až tedy na příměs krve ve stolici, tam nejspíše budou původem opravdu hemoroidy nebo anální trhlina-vycházím tedy z toho, že koloskopie byla s normálním nálezem- bylo by vhodné navštívit proktologii).
Nepíšete bohužel, kolik je Vám let. Nicméně původem obtíží by mohly být také problémy s páteří, dále je potřeba myslet i na možný podíl urologické problematiky. Možná by za zvážení stálo i CT břicha resp. malé pánve či alespoň ultrazvuk. Proberte to se svým lékařem,
S pozdravem.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.