Dotaz 1007

Dotaz, 11. 11. 2011

Dobrý večer,

pisi z velke nouze sem. Jsme z Nové Paky, náš problém se týká desetiletého syna Lukáše. Od července letošního roku začal trpět průjmy. Náš pediatr. Mudr. Roučka, si nejdříve myslel, že jde o střevní virozu, či narušenou střevní mikrofloru. Syn užíval probiotika typu Hylak, Biopron, zkoušeli jsem živočisné uhlí i smectu. Ovšem bez odezvy. Další podezření padlo na potravinou alergii na laktozu, vysadili jsme mléko a mléčné výrobky, leč opět bez odezvy. Dále jsem zkoušeli bezlepkovou dietu, také kýžený výsledek nepřinesla. Jelikož v rodině máme Crohnovu chorobu, konkretně u otce dítěte, další podezření padlo na tuto chorobu. Byla jsem se synem na UZ vyšetření břicha, nález byl takový, že syn trpí velkou plynatostí, více na tomto vyšetření vidět nebylo. Absolvovali jsem také krevní odběry, byla pouze nižší hladina železa a mírně zvýšené CRP.

Trpí také mírně zvýšenou teplotou v rozmezí 37,2 -37,3. Má kašovité hodně tmavé stolice, chodí tak 3 - 4x denně, někdy i v noci. K tomu občasné křeče v břiše, ty nejsou vždy pravidlem, ale objevují se. Náš dětský lékař po vyšetření na UZ, poslal synovi výsledky k Vám do dětské gastroporadny, s žádankou o termín k vyšetření, s tím, že nám termín přijde poštou domů. Čekáme však už druhý měsíc a stále nic nepřišlo, tuto situaci jsem u doktora Roučky urgovala, ale výsledek zatím nemáme. Jsme z toho už zoufalí, protože syn se nelepší, spíše se situace za poslední týden zhoršila. Dnes měl poprvé krev ve stolici. Vidím na něm, že ho tyto potíže trápí, že ho to ubíjí. Prosím o radu či pomoc, budeme vděční za jakoukoli zprávu.


S přáním hezkého dne

Za tým TisknuLevne.cz

Lucie Jarošová
jarosova@tisknulevne.cz

MUDr. Jaroslava Kovářová, 11. 11. 2011

Vážená paní Jarošová,
vzhledem k podezření, že by se opravdu mohlo jednat o idiopatický střevní zánět, Váš syn potřebuje co nejdříve vyšetřit na dětské gastroenterologii. Ta je např. v Praze ve FN Motol, VFN Karlov- dětská klinika, vzhledem k Vašemu bydlišti asi nejblíže je ve FN HK. Je mi líto, ale nevím, kam Váš pediatr posílal dotaz, do naší poradny to nebylo, dětské gastroenterologii se nevěnujeme a navíc sloužíme "jen" jako poradna a Váš syn potřebuje vyšetřit. Bylo by potřeba, aby Vás tedy pediatr telefonicky objednal na zmíněná pracoviště co nejdříve. Pokud se s ním nedomluvíte, můžete to vyzkoušet i sama.
Držím palce, dejte vědět, jak to dopadlo.

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.