Dotaz

Dotaz, 26. 2. 2024

Dobrý den, pane doktore
Obracím se na Vás s dotazem a radu ohledně mých střevních problémů a dalších způsobů léčby.
Od října 2023 mám silné, přetrvávající průjmy až 7x/den, stolice žlutá, vodnatá, zapáchající, mastná, bolesti břicha a křeče. Léčen Normixem a bezezbytkovou dietou, bez efektu, potíže a ataky průjmu přetrvávají i nadále.
V červnu 2021 mi byla provedena LCHCE, v dubnu 2022 jsem byl hospitalizovaný v nemocnici, diagnostikovali mi neurčitou kolititídu.
V červenci 2022 jsem měl campylobacter. V listopadu 2023 jsem měl potvrzenou clostridii difficile, přeléčen jsem byl vankomycinem.
V lednu 2023 jsem měl znovu clostridii, znovu vankomycin a 7.února 2023 mi byla provedena transplantace stolice . To mi pomohlo cca na půl roku.
Od dubna 2023 mám znovu ataky průjmů, které se hodně zhoršily v říjnu 2023, kdy jsem i prodělal covid. Zhubl jsem 15 kg. Průjmy mám pořád skoro každý den. V současné době užívám krycí směs v tabletách. Ta mě tak na 2. dny podrží a pak se mi rozjedou ataky průjmů. Na zastavení těžkých průjmů si někdy dávám reasec. Snažím se vyhýbat mastným potravinám, dodržuji lehčí stravu.
Na UZ střev mi našli známky malosorpce a pan doktor z rentgenu mi říkal, že by to chtělo došetřit celé tenké střevo, vyšetřením - enteroskopie. To mi však moje doktorka nechce provést. Endoskopie a kolonoskopie bez patologických změn. Záněty IBD mám vyloučeny. Vyloučena i Wippleova choroba. Hodně mě to vysiluje po fyzické i psychické stránce. Střevní problémy mám už 3.roky.
Paní doktorka si neví rady, že jsem složitý pacient a že se s tímto ještě nesetkala a tím léčba končí. Děkuji Vám předem za ochotu a odpověď.

MUDr. Petra Matějková, Ph.D., 29. 2. 2024

Dobrý den, toto je poměrně složitý průběh clostridiové kolitidy, napadá mě ještě provedení parazitologického vyšetření ze stolice, vyloučení celiakii, dovyšetření tenkého střeva MR enterografií

Zaujal Vás tento dotaz?

Také se zeptejte na své problémy.

Také se zeptejte na své problémy.