Na Svatováclavské konferenci máte informace o IBD z první ruky

Pacientské sdružení, přesněji nezisková organizace Pacienti IBD, z. s., pořádá každý rok Svatováclavskou konferenci pro pacienty se střevními záněty a jejich blízké. Na jeden sobotní den kolem svátku svatého Václava se sejdou lékaři a odborníci na střevní záněty spolu s pacienty a zástupci pacientského sdružení v Konferenčním centru Praha a užijí si přednášky, informace, diskuze a přátelskou atmosféru.

Svatováclavská konference

Na Svatováclavské konferenci je možné si každý rok poslechnout povídání a přednášky o nejnovějších novinkách v léčbě IBD, ale také o souvisejících tématech, jako jsou výživa při střevních zánětech, právní aspekty, vedlejší projevy Crohnovy choroby i ulcerózní kolitidy, kožní problémy pacientů a další. Navíc můžete přímo na konferenci využít i právní, výživovou a gastroenterologickou poradnu.

Velmi důležitou součástí této události je také možnost se seznámit a popovídat si s ostatními pacienty o životě a souvisejících problémech, které často dokážou pochopit jen jedinci, kteří podobné starosti také řeší. Navíc většina dobrovolníků z pacientského sdružení, kteří konferenci zajišťují, také trpí některou z uvedených nemocí, a je proto možné se o radu (nebo popovídání) obrátit přímo na ně.

13. ročník Svatováclavské konference

Úspěšné přednášky minulého ročníku

V předchozím, 13. ročníku si účastníci nejvíce chválili tyto přednášky:

  • Nové možnosti léčby IBD (přednášející prof. MUDr. Milan Lukáš, CSc.),
  • Infekční komplikace u IBD pacientů (MUDr. Martin Bortlík, Ph.D.),
  • Specifika IBD u dětí a mladistvých (MUDr. Katarína Mitrová, Ph.D.),
  • Anémie u IBD (MUDr. Martin Vašátko),
  • Kožní problémy u pacientů IBD (MUDr. Karolína Svobodová),
  • Vliv střevních organismů na lidské zdraví (MVDr. Kateřina Jirků Pomajbíková).

Záznam ze všech přednášek najdete také na YouTube kanále Pacienti IBD. Najdete tam ale i záznamy přednášek z let 2017 a 2016. Mezi ně patří například zajímavá přednáška o stravě při střevních zánětech s názvem Nutriční podpora pacientů IBD od nutriční terapeutky Bc. Nikoly Homzové, povídání o emocích a psychosomatice od psychiatra MUDr. Radkina Honzáka nebo diskuze o tom, jak je důležité dodržování předepsané léčby, mezi doktorem Martinem Bortlíkem a pacientkou s ulcerózní kolitidou a současně výživovou koučkou Veronikou Hanzlíkovou. Letošní ročník, v pořadí čtrnáctý, se bude konat 28. září (přímo na svátek svatého Václava). Užít si přednášky i milou atmosféru můžete po zaregistrování přes stránky sdružení na adrese www.crohn.cz.

(vha)

Zdroje:

https://www.youtube.com/channel/UCNYFfxE9PfkPv2sTy4unRow

https://www.crohn.cz/udalost/svatovaclavska-ibd-konference-2

https://www.crohn.cz/kdo-jsme/nase-akce