Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

VSL3 jako pomocník na cestách i ochrana před relapsem

Nevolnost na dovolené. Snad každý jsme se s tím setkali. A pokud ne na vlastní kůži, tak z vyprávění určitě. Jak cestovatelskému průjmu, který nám může nepříjemně zkomplikovat dovolenou, předejít?

VSL3 jako pomocník na cestách i ochrana před relapsem
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Cestovatelský průjem

Cestovatelský průjem vás může potkat hlavně na dovolené ve vzdálenějších, exotických destinacích. Vzniká při přemnožení bakterií ve střevech. Tyto bakterie mohou být součástí běžné fyziologické mikroflóry střev nebo se do organismu dostanou z kontaminované vody či potravy. Svou činností poté způsobují několikadenní průjmy. Ty mohou být velmi nebezpečné, protože v těžkých případech se může jednat o krvavé průjmy s horečkou a bolestmi břicha. Tento stav může být až život ohrožující.

Na pomoc si vezměte probiotika

S cestovatelskými průjmy lze bojovat užíváním antibiotik. Ta ale nejsou tou nejlepší volbou, je to právě naopak. Antibiotika sice zabíjejí bakterie, které průjem způsobují, ale s nimi umírají i naše přátelské bakterie. Tím vzniká prostor pro přemnožení dalších druhů zlých bakterií, které způsobí další závažné onemocnění. Užívání probiotik se proto doporučuje i po léčbě antibiotiky, abychom doplnili počty přirozených bakterií.

Lepší volbou je tedy užívání probiotik. Jejich užíváním dostanete do svých střev ty správné bakterie, které střevo osídlí a zabrání tak rozšíření špatných bakterií. Probiotika navíc zesilují imunitu a zlepšují trávení. Při cestování na delší vzdálenosti také pomáhají zažívacímu systému vyrovnávat se s časovým posunem.

V čem se VSL3 liší?

VSL3 má vysokou koncentraci bakterií prospěšných ve střevech. Principem jeho užívání je doplnění dostatečného množství živých bakterií. Ty se zachytí na stěnu střeva a vytvoří tak bariéru znemožňující zachytávání špatných bakterií. VSL3 lze využívat jako prevenci před cestovatelskými průjmy. Je však velmi vhodné i pro pacienty s ulcerózní kolitidou a IBS (syndromem dráždivého tračníku). V těchto případech ale musí být pacienti pod dohledem lékaře. Lze ho zakoupit ve formě kapslí nebo sáčků s práškem rozpustným ve vodě. Podle studií a zkušeností pacientů je VSL3 jedním z nejlepších probiotik právě proto, že obsahuje osm rodů různých bakterií, a to ve velkém množství. Právě díky tomu je opravdu účinné.

Na probiotika myslete včas

Lidé, kteří cestují do vzdálených destinací, mívají často strach, že jim část dovolené zkazí nevolnost a průjem. Mnoho z nich proto hledá vhodné probiotikum, které by jim pomohlo posílit bakteriální mikroflóru ve střevech a zabránit nepříjemným zážitkům na toaletě. Je doporučováno začít brát probiotika čtrnáct dní před odjezdem na dovolenou a dalších čtrnáct dní po příjezdu domů, aby tělo mělo čas se vzpamatovat.

(ver)

Zdroje:

https://www.vsl3.com/assets/v1/patient/files/VSL3Leaflet-PI.pdf

https://www.drbodygadget.com/vsl-3-probiotic-review/

https://www.thehealthyhomeeconomist.com/using-probiotics-for-healthy-traveling/

https://vitamedica.com/wellness-blog/can-probiotics-prevent-travelers-tummy/

Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 0

Čtěte také

Jaké jsou nejčastější mimostřevní obtíže pacientů se střevními záněty?

Jaké jsou nejčastější mimostřevní obtíže pacientů se střevními záněty?

Kožní problémy? Při střevních zánětech nejsou výjimkou

Chronické střevní záněty jsou mnohdy provázeny obtížemi, které postihují další části těla mimo trávicí ústrojí. Postižena může být například...

Pohybem proti střevním zánětům?

Pohyb bezpochyby prospívá našemu fyzickému i psychickému zdraví. Má však i další výhody − dokáže například ulevit pacientům s...

Shrnutí nových druhů biologické léčby při IBD

Shrnutí nových druhů biologické léčby při IBD

Při střevních zánětech dbejte na přísun železa a vitaminu D

Při střevních zánětech dbejte na přísun železa a vitaminu D

Kamila (36): I když se cítíte dobře, léky samovolně nevysazujte!

To, že samovolné vynechání nebo snižování léčby není pro dlouhodobou léčbu Crohnovy choroby a ulcerózní kolitidy vhodné, je asi...

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Osteoporóza a jak jí předcházet