Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Hlen a krev ve stolici

Dobrý den, už 4-5 měsíců trpím průjmy. Při normální stolici po utření je vidět na toaletním papíře krev, včera jsem ale dostala průjem znova s tím že nakonec šel už i krvavý hlen. V nadbříšku cítím tlak a cítím se jakobych měla každou chvíli zvracet a k tomu jsem i unavená.

Hlen a krev ve stolici
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

  • Dobrý den pane doktore je mi 20 let, už delší dobu, tak 4-5 měsíců trpím průjmy, vždy přejdou za den, maximálně za dva. Není to každý den ale tak 2 do týdne se objeví jistě. Při normální stolici po utření je vidět na toaletním papíře krev (též už dloho), včera jsem ale dostala průjem znova s tím že nakonec šel už i krvavý hlen. V nadbříšku cítím tlak a cítím se jakobych měla každou chvíli zvracet a k tomu jsem i unavená. Praktická lékařka mi včera předepsala smectu v prášku. Bolestmi zad jsem trpěla vždy. Před rokem a půl mi zjistili na CT 6mm a 3mm vychýlené rozestupy mezi obratli u pánve, bolesti před rokem ustaly, ale teď je to tak měsíc a vrátily se. Během 3 - 4 měsíců jsem zhubla 5 kilo myslela jsem, že to nic není, jelikož jsem se snažila i cvičit a mírně změnit jídelníček. Souvisí to všechno nějak? A co mi může být?
 

Odpověď lékaře:

Dobrý den. Průjmy a příměs krve ve stolici jsou základními příznaky zánětlivého postižení tlustého střeva z různých důvodů. Jedním z nich může být ulcerozní kolitida nebo Crohnova choroba. Jetliže máte bolesti a navíc jste zhubla, tak je tato příčina velmi pravděpodobná. Stanovení správné diagnozy spočívá v provedení vyšetření krve, stolice a endoskopickém vyšetření - v tuto chvíli postačí vyšetření konečného úseku tlustého střeva, tzv. sigmoideoskopie. Tato vyšetření Vám provede lékař - gastroenterolog.
Další článek
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta