Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Pacientská sdružení

Pacientská sdružení:

 • Crohn.cz
  Informační a diskusní server CROHN.cz je věnován všem, jejichž život byl dotčen některou z forem takzvaných "nespecifických střevních zánětů" (NSZ/IBD). Mezi ně se řadí především ulcerozní kolitida a Crohnova nemoc. Cílem serveru je shromažďovat, zpracovávat a v přijatelné formě publikovat veškeré materiály se souvislostí k tématu NSZ.

 • CROKUS.cz
  Stránky sdružení pacientů s Crohnovou chorobou Crokus, které poskytuje vzájemnou podporu dětským i dospělým pacientům, předává informace o Crohnově chorobě, možnostech léčby i sociálních aspektech, organizuje setkávání pacientů s odborníky a vzájemnou výměnu zkušeností.

 • CrohnClub.sk
  Občanské sdružení Slovak Crohn Club sdružuje pacienty s Crohnovou chorobou a ucerózní kolitidou. Jeho poslaním je získat informace o těchto chorobách a nových lécích, způsobech jejich léčení a následně je šířit a propagovat mezi členy klubu a všemi postiženými těmito onemocněními.

 • EFFCA.org
  European Federation of Crohn's & Ulcerative Colitis Associations je organizací zastřešující a sdružující evropské organizace pacientů s nespecifickými střevními záněty. Řada reprezentatntů asociací z jednotlivých zemí se sešla roku 1990 ve Freiburgu, formálně byla EFFCA založena 1993 ve Štrasburku.

 • CCFA.org
  Crohn's and Colitis Foundation of America je neziskovou dobrovolnickou organizací, která se věnuje podpoře a léčbě pacientů s nespecifickými střevními záněty - Crohnovou nemocí a ulcerózní kolitidou. Byla založena roku 1967.
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci