Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Zvýšená únava, plynatost, černá stolice

Dobrý den, posledních několik dnů mám střevní problémy, průjem, pocit plnosti, plynatosti a téměř černou stolici. Bolesti nemám, jen možná zvýšená únava, kterou ale mohu přikládát i součaným vysokým teplotám venku a pracovnímu vytížení...

Zvýšená únava, plynatost, černá stolice
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

  • Dobrý den, je mi 38 let, nikdy jsem se střevním onemocněním neléčila, ani v rodině nejsou dědičné dispozice k tomuto onemocnění, žiji poměrně zdravě,sportuji, dodržuji pitný režim. Posledních několik dnů mám střevní problémy, průjem, pocit plnosti, plynatosti a téměř černou stolici. Bolesti nemám, jen možná zvýšená únava, kterou ale mohu přikládát i součaným vysokým teplotám venku a pracovnímu vytížení. Zajímalo by mne, o co se může jednat, prosím o Váš názor.
 

Odpověď lékaře:

Dobrý den. Pokud je Vaše stolice černé barvy a cítíte se unavená, je v podstatě urgentní vyloučit, že nekrvácíte do zažívacího ústrojí a nemáte únavu z chudokrevnosti. Tzn. ihned navštívit nejbližší interní nebo chirurgickou ambulanci a toto vyloučit vyšetřením krevního obrazu a fyzikálním vyšetřením! Pokud se tento život ohrožující problém vyloučí, tak se jistě na místě domluvíte s lékařem, co dál.
Další článek
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Klíšťová encefalitida a očkování