Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Operace u Crohnovy nemoci

Dobrý den, přítel už má dlouhodobě Crohnovu chorobu. V poslední době mu bylo strašně špatně, pokaždé po jídle ho bolelo břicho, zhubnul.Podle lékaře už není jiné východisko než operace. Chtěla jsem se zeptat, jestli to po té operaci bude lepší, co lze od operace čekat?

Operace u Crohnovy nemoci
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

  • Dobrý den, přítel už má dlouhodobě Crohnovu chorobu. V poslední době mu bylo strašně špatně, pokaždé po jídle ho bolelo břicho,skoro každou noc nespal, zhubnul. Byli jsme u doktora a ten mu řekl že už není jiné východisko než operace, dosud byl jen na lécich,ale že už mu nezabírají. Chtěla jsem se zeptat, jestli to po té operaci bude lepší, co lze od operace čekat? Bude ho pořád bolet břicho? Děkuji za odpověd.
 

Odpověď lékaře:

Dobrý den. Pokud je příčinou jeho bolestí zúžení střeva tím pádem porucha průchodnoti tráveniny, tak lze od operace očekávat i úplné vymizení obtíží. Navíc po odstranění nemocné části střeva onemocnění často přejde do fáze klidu. Obecně platí, že pokud jde o první operaci a nemocný nemá v břiše absces nebo píštěl, tak se po operaci vysadí léky a po půl roce se udělá koloskopie - pokud je vše vpořádku, tak se interval dalších koloskopií prodlužuje a léky se nasadí, jen když se zánět ve střevě opět objeví.
Další článek
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta