Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Antikoncepce u pacientek s IBD

Dobrý den pane doktore, mám dotaz je: mi 17 let a chtěla bych se svým přítelem začít sexuálně žít. Můj gynekolog mi doporučil Nuvaring -antikoncepční kroužek, mám ho zavedený již 2 týdnem. Poslední týden je mi často zle, pocity na zvracení, motá se mi hlava.

Antikoncepce u pacientek s IBD
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

  • Dobrý den pane doktore, mám dotaz je: mi 17 let a chtěla bych se svým přítelem začít sexuálně žít. Můj gynekolog mi doporučil Nuvaring -antikoncepční kroužek, mám ho zavedený již 2 týdnem. Poslední týden je mi často zle, pocity na zvracení, motá se mi hlava. Nevím, jestli to může být tou antikoncepcí. Mám Crohnovu nemoc jiz 4 rokem, první rok to bylo nejhorší, ale poslední 4 roky je to v pohodě. Moje specialistka tvrdí že je vše v normálu. Než k ní pojedu na kontrolu jsem se chtěla zeptat co byste doporučil Vy? Jak to mám řešit, co je asi nejlepší řešení? Nechci, aby mi antikoncepce nějak uškodila. Děkuji.
 

Odpověď lékaře:

Dobrý den. Z pohledu gastroenterologa není důvod u pacientek s Crohnovou chorobou hormonální antikoncepci bránit. Je potřeba s gynekologem najít tu pravou formu, která Vám bude vyhovovat a nebude Vám způsobovat eventuální obtíže.
Další článek
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta