Poznání vlastní nemoci a ochota brát léky předepsané lékařem – to už je začátek uzdravení…
Miguel de Cervantes 1547-1616

Vyžeňte stres od vašeho stolu... dopřejte si fondue

Fondue je typické tím, že pokrm není podáván hotový, ale je třeba si ho připravit přímo na stole. Všichni účastnící hostiny tak mají jedinečnou příležitost se při přípravě jídla bavit, lehce konverzovat a užívat si chvilky pohody. Zasoutěžte si s námi o set na přípravu fondue a vychutnejte si každé sousto...

Vyžeňte stres od vašeho stolu... dopřejte si fondue
X
Chybně zadaný e-mail!
Chybně zadaný e-mail!
ODESLAT

Dnešní doba se vyznačuje tím, že nás spěch pronásleduje na každém kroku.

Stres, který pociťujeme po celý den, se tak logicky odrazí i v našich stravovacích návycích.

Stres škodí zdraví

A uspěchané jídlo rozhodně není nic, co by našemu zdraví prospívalo. Na vzniku mnoha nemocí se částečně podílí i stres, který nás zahlcuje na každém kroku.

Chci soutěžit

Rozmazlujte své chuťové buňky

V některých momentech jsou naše chuťové buňky opravdu velmi vybíravé. Jsou chvíle, kdy nás rychlé občerstvení už prostě nemůže uspokojit a my čekáme na něco mnohem rafinovanějšího a jemnějšího. Není důvodu svým chutím nevyhovět. Proč si nedopřát sladké či slané potěšení, na které dlouho nezapomeneme? Navíc si můžeme připravit výborné jídlo i tak, aby bylo lehké, zdravé a nabízelo potěšení nejen našemu jazyku ale i našim očím.

Lahodné fondue

Fondue je typické tím, že pokrm není podáván hotový, ale je třeba si ho připravit přímo na stole. Všichni účastnící hostiny tak mají jedinečnou příležitost se při přípravě jídla bavit, lehce konverzovat a užívat si chvilky pohody.

Vychutnejte si každé sousto

Při přípravě a pojídání fondue věnujeme pozornost každému soustu. Podobně bychom se měli ale soustředit na všechna jídla, která během dne sníme. Vyzkoušejte si po dobu jednoho týdne, uvědomovat si každé sousto. Zjistíte, že si mnohem více dáváte záležeet na tom, co budete jíst a čemu se rtaději vyhnete.

Fondue byl původně pokrm ze sýra roztaveného v kameninové nádobě ohřívané nad ohněm. Dnes se tento pojem užívá pro více pokrmů i z jiných potravin, můžete si proto připravit fondue z masa ryb nebo třeba ovoce a čokolády.

Původ fondue nutno hledta v Savojsku a Švýcarsku, příprava pokrmu zde má staletou tradici. Místní pastýři byli po velkou část roku odříznuti od okolního světa. A jejich základínmi potravinami byl sýr a chléb. Dlouhé zimní večery vyžadovaly, aby večeře, při které se sešla celá rodina byla nejen příležitostí k tomu se najíst, ale i příjemně si popovídat. A tak mnoho nescházelo ke zrodu fondue.

Soutěž o set na přípravu fondue

Nyní vám nabízíme jedinečnou možnost vyhrát originální dárek a současně otestovat své znalosti. Nápovědu k soutěžním otázkám najdete na našich stránkách.

Chci soutěžit

Na šťastného výherce čeká souprava na přípravu fondue, která jistě potěší i vaši rodinu a přátele.

 
Další článek

Hodnocení článku

Líbí se vám článek?
Počet hlasů: 0

Čtěte také

Kamila (36): I když se cítíte dobře, léky samovolně nevysazujte!

Kamila (36): I když se cítíte dobře, léky samovolně nevysazujte!

Nahradí biologická léčba konvenční terapii při IBD?

Ačkoli jsou roční náklady na biologickou léčbu pacienta s IBD v porovnání s konvenční léčbou minimálně trojnásobné, bude vzhledem...

Rozhovor s fitness trenérkou: I v době relapsu je pohyb životně důležitý

Martina Benáčková je žena s Crohnovou chorobou, která vystudovala regeneraci a výživu ve sportu a učitelství tělesné výchovy. Svoje...

Při střevních zánětech dbejte na přísun železa a vitaminu D

Při střevních zánětech dbejte na přísun železa a vitaminu D

VSL3 jako pomocník na cestách i ochrana před relapsem

VSL3 jako pomocník na cestách i ochrana před relapsem

Střevní záněty a superpotraviny: Jsou vůbec vhodné?

Pokud si zadáte slovo superpotravina do vyhledávače, vyjede vám dlouhý seznam a velké množství nejrůznějších surovin, které jsou za...

Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Osteoporóza a jak jí předcházet